محل تبلیغات شما

بسمه تعالی 

السلام علیک یا ابامحمد یا حسن بن علی المجتبی و رحمت الله و برکاته 

هفتم صفر الاحزان سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام سبط اکبر و کریم اهل بیت علیه السلام را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف تسلیت عرض می نمایم . 

بنده از دوران کودکی خیلی علاقه به حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام داشتم و برای مظلومیت امام حسن علیه السلام همیشه می گریستم واقعا امام حسن علیه السلام خیلی مظلوم هستند مصائبی بر حضرتش وارد شده که بر هیچ یک از ائمه دیگر علیهم السلام وارد نشده است . باید زندگانی حضرت را مطالعه کنیم آن وقت متوجه مظلومیت حضرت امام حسن علیه السلام می شویم . حتی ولادت و شهادتشان هم خیلی غریب است و از همه مهم تر قبر مطهرشان که از همه غریب تر و مظلوم تر . 

به حمد لله 2 سال است که در تقویم رسمی کشور روز 7 صفر به عنوان شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام اعلام شد و خوب نظر بسیاری از بزرگان و مراجع بزرگ شیعه از قدیم این بوده که شهادت حضرتش در روز هفتم صفر بوده است ولی خوب با غریبی این امام منافاتی ندارد که دو روز برای حضرتش عزاداری کنیم یکی هفتم صفر و دیگری بیست و هشتم صفر . 

به قول یکی از دوستان که سال های گذشته به مناسبت هفتم صفر پست زیبایی گذاشته بود خیلی به دلم نشست تو اون پست نوشته بود سلام بر امام حسن مجتبی غریبی که دشمنان حتی تاب تحمل جنازه شریفش را نداشتند و آن را تیرباران کردند . خلاصه که امام دوم ما خیلی غریب هستند بیاییم بیشتر به محضر مبارکش عرض ادب کنیم و توسل کنیم مخصوصا در ایام ولادت ایشان در نیمه ماه مبارک رمضان با برگزاری مراسم های جشن و افطار و در این ایام 7 و 28 صفر هم با برپایی مراسم سوگواری امام حسن مجتبی علیه السلام نام و یاد حضرت را احیا کنیم . امام حسن خیلی کریم هستن کریم اهل بیت علیهم السلام هستند خیلی بزرگوار هستند من خودم بارها تجربه کردم توسل به این امام بزرگوار چه برکاتی دارد فقط خدا عظمت این خاندان را می داند . حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها هم خیلی علاقه به فرزندشان امام حسن مجتبی علیه السلام دارند و فرمودند چرا روضه امام حسن علیه السلام را نمیخوانید . بیاییم دل حضرت زهرا سلام الله علیها را شاد کنیم با قطره اشکی در مصائب حضرت امام مجتبی علیه السلام .

از خداوند متعال می خواهم چشمان ما همیشه در عزای آقا امام حسن مجتبی علیه السلام اشکبار و گریان باشد و خدا این افتخار بزرگ را از ما نگیرد . زندگانی امام حسن مجتبی علیه السلام مملو است از کرامت و بزرگی و گذشت و احسان که بهترین الگو برای زندگی است امیدوارم بتوانیم به حضرت امام حسن علیه السلام در تمام مراحل زندگی خود تاسی نماییم .

امروز صبح که شهادت امام حسن علیه السلام است به طور ناخود آگاه روضه های مرحوم حاج احمد معظم رحمت الله علیه که در عزای حضرت سبط اکبر علیه السلام خوانده اند به ذهنم آمد حالم دگرگون شد خدا رحمتشان کند چه اخلاص و دم گرمی داشتند یک روضه ی خیلی مفصل در شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام دارند که 28 صفر در جوار حرم ثامن الائمه علیه السلام خواندند . شاید بتوانم اون روضه را اینجا منتشر کنم تا همه عاشقان امام حسن علیه السلام به فیض برسند و یادی هم شده باشه از مرحوم حاج احمد معظم رحمت الله علیه که حق بزرگی به گردن من دارند من همیشه از کودکی پا منبر هاشون بودم و اشک می ریختم الانم نوارهای ایشان را که گوش می دم خیلی حال عجیبی پیدا می کنم این نیست به جزء اون اخلاص که دلها را متوجه حضرات معصومین علیهم السلام می کردند . 

همیشه برای مرحوم حاج احمد معظم طلب مغفرت و رحمت می کنم و امیدوارم دعای خیرشان بدرقه راهمان باشد .

اما امروز هفتم صفر سالروز ارتحال مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی آقای خویی رحمت الله علیه است یادی از ایشان و همه علمای بزرگ داشته باشم و فردا هشتم صفر سالروز ارتحال مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی آقای مرعشی نجفی رضوان الله تعالی علیه است رحمت و رضوان الهی بروح این بزرگان و دعای خیرشان بدرقه راهمان ان شاءالله . 

هدیه به محضر امام حسن مجتبی علیه السلام و شادی ارواح طیبه همه گذشتگان صلوات 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 

محمدرضا ترکان 

هفتم صفر 1441

14 مهرماه 98 

بمناسبت پایان ماه محرم و صفر98

فرارسیدن 28 و 30 صفر تسلیت باد

تسلیت درگذشت خادم الحسین حاج آقا مرتضی خلیفه سلطانی

علیه ,امام ,السلام ,حسن ,حضرت ,صفر ,علیه السلام ,امام حسن ,حسن مجتبی ,مجتبی علیه ,حسن علیه ,خیرشان بدرقه راهمان ,دعای خیرشان بدرقه ,علیه السلام دارند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دل نوشته